Opowieść o prawdziwym Mikołaju

Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? – odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w nowym przedstawieniu Teatru Piccolo pt. „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”, które jest również wspaniałą lekcją dla najmłodszych, w której dzieci nauczą się pokory i poczują mobilizację do wypełniania dobrych uczynków.

Kilkadziesiąt lat temu, mały Mateusz, podopieczny łódzkiego sierocińca wysyła list do Mikołaja. Korespondencja jednak zostaje zagubiona i dopiero teraz, po latach, tuż przed kolejną Gwiazdką list dociera do adresata. Mikołaj postanawia zrezygnować z urlopu, specjalnie po to, aby dostarczyć wymarzony prezent, jak się okazuje, dorosłemu już Mateuszowi. Czy dawny wychowanek domu dziecka jest w stanie ponownie uwierzyć w Mikołaja i jego ideały?

Spektakl teatralny w 2 aktach.

Czas trwania: ok. 75 min (wraz z przerwą)

Sugerowany wiek widzów: 4-12 lat.

Po spektaklu Mikołaj będzie wręczał dzieciom upominki (przygotowane wcześniej przez rodziców/opiekunów).

Prezent musi być:

– porządnie zapakowany. Lepiej żeby nic Mikołajowi nie wypadło z worka.

– podpisany w widocznym miejscu, najlepiej dużymi, drukowanymi literami. Mikołaj ma już swoje lata, nie każmy mu zgadywać komu ma wręczyć podarunek

– nie za duży, nie za ciężki. Musi się przecież zmieścić do mikołajowego worka. Poza tym nie chcemy żeby renifery się nadwyrężały. W grudniu czeka ich bardzo dużo pracy.

Prezenty można zostawiać w szatni, kasie lub teatralnym bufecie.

W odpowiednim momencie renifery przekażą je w ręce Mikołaja 🎅🏻

Obsada:

Mieczysław Dyrda

Anna Wdowiak

Konrad Korkosiński

Ewa Sonnenburg

Włodzimierz Wdowiak

Joanna Nygard / Maria Gudejko/Anna Modrzejewska

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak

Scenografia: Andrzej Raab