Ławeczka Tuwima

To wyjątkowa teatralna podróż do serca Łodzi, która odkrywa przed młodymi widzami magiczny świat poezji Juliana Tuwima.

Główna bohaterka, pełna zapału dziennikarka, zabiera widzów w podróż Szlakiem Bajkowej Łodzi. Wędrując ul.Piotrkowską zauważa „Ławeczkę Tuwima” – pomnik, niestety pustą, bez poety. To tajemnicze zniknięcie, staje się początkiem niesamowitej przygody w krainie literatury…

W trakcie spektaklu, młodzi odbiorcy poznają najsłynniejsze wiersze poety, takie jak „Lokomotywa” czy „Ptasie radio”, które są prezentowane w intrygujący i interaktywny sposób przez postacie będące żywymi reprezentacjami poezji.

Spektakl stawia na oryginalną scenografię, muzykę i efekty świetlne, tworząc na scenie niezwykły świat, w którym literatura łączy się z teatrem. Dzięki temu dzieci nie tylko słuchają wierszy, ale przeżywają je, uczestnicząc aktywnie w przedstawieniu. „Ławeczka Tuwima” uczy, bawi i inspiruje, zachęcając do odkrywania własnych talentów i zainteresowań.

Przedstawienie to nie tylko hołd dla twórczości Tuwima, ale również przypomnienie o wartościach takich jak empatia, odwaga i znaczenie marzeń. Poprzez połączenie edukacji z zabawą, spektakl przekazuje te uniwersalne wartości w sposób dostępny dla młodego odbiorcy, sprawiając, że literatura staje się dla nich źródłem inspiracji i magii.

Podsumowując, „Ławeczka Tuwima” to magiczna podróż, która zapadnie w pamięci dzieci jako niezwykłe doświadczenie literackie, pełne barw, dźwięku i emocji. To spektakl, który otwiera przed młodymi widzami drzwi do świata wyobraźni i literatury, ucząc ich jednocześnie, że poezja to nieodłączny element ich codzienności.

Spektakl teatralny w 2 aktach.

Czas trwania ok 75 minut.

Spektakl, dedykowany dzieciom w wieku 5–11 lat, łączy edukację z rozrywką, zapewniając niezapomniane wrażenia estetyczne i intelektualne.

Widzowie indywidualni – 40 zł
 
Paczka Piccolo (min. 3 osoby) – 37 zł/os.
 
Bilety grupowe (min.10 osób) – 35 zł/os.
 
Karta Dużej Rodziny/Seniora/Łodzianina – 35 zł
 
Dzieci poniżej 2 lat – 0 zł
 
Dzieci poniżej 3 lat – 15 zł
 
Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – 0 zł
 
Opiekunowie dzieci z orzeczeniem – 15 zł

Obsada:

Maria Gudejko

Łukasz Chmielowski/Konrad Korkosiński

Mieczysław Dyrda

Ewa Sonnenburg

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak

Muzyka: Włodzimierz Wdowiak

Scenografia: Andrzej Raab

Choreografia: Kazimierz Knol

Aranżacja: Krzysztof Jaszczak

Reżyseria światła: Tomasz Ferliński

Zdjęcia: Monika Czechowicz baedekerlodz.blogspot.com 

Zdjęcia: Aleksandra Foster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *