Teatr Piccolo

Dobra zabawa,

Pozytywne emocje,

Edukacja i profilaktyka,

Rodzinna atmosfera.

Wszystko to w jednym miejscu – w Teatrze Piccolo!

O Teatrze

Teatr Piccolo powstał w 1992 roku z inicjatywy doświadczonych aktorów – Anny i Włodzimierza Wdowiaków, pragnących realizować swe twórcze pasje poza teatrem instytucjonalnym.

Jest to jeden z najstarszych prywatnych teatrów w Polsce i być może jedyny teatr prywatny dla dzieci w kraju, mogący pochwalić się takim stażem.

Od stycznia 2009 roku Teatr Piccolo, dzięki pomocy i współpracy ze Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich, może zapraszać swoich widzów na spektakle do stacjonarnego teatru przy ulicy Tuwima 34 w Łodzi.

Teatr Piccolo to przede wszystkim ludzie. Zdolni, wykształceni i pełni pasji . Poznajcie nas lepiej!

Aktorzy

Maria Gudejko

Absolwentka łódzkiej Filmówki na Wydziale Aktorskim. Współpracowała z Teatrem Jaracza, Teatrem Małym, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Od 2012 roku związana z Teatru Powszechnego w Radomiu, a od 2020 roku aktorka Teatru Komedii Impro w Łodzi. Z Teatrem Piccolo związana od września 2011 roku czyli od premiery spektaklu „Zakochany Miś”, w którym wciela się w rolę Lali.

Joanna Nygard

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz logopeda – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Czynna zawodowo w obu materiach. Aktorka Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi i pedagog teatralny

Witold Łuczyński

Aktor, absolwent PWSFTviT w Łodzi. Gitarzysta, wokalista, strzelec sportowy, instruktor sportów strzeleckich, majsterkowicz, żeglarz, kociarz. Od 2010 roku związany z Teatrem Piccolo, współpracuje również z Teatrem Małym w Łodzi

Łukasz Chmielowski

Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Szwalnia w Łodzi. Członek zespołu Teatru Komedii Impro w Łodzi.

Joanna Zagórska

Absolwentka Filmówki w Łodzi. Na co dzień można ją zobaczyć w Radomiu na deskach Teatru Powszechnym im. J. Kochanowskiego.Z Teatrem Piccolo związana od 2022 roku.
Joanna to wielka fanka serii powieści o Harrym Potterze oraz miłośniczka psów.

Konrad Korkosiński

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Prowadzący licznych warsztatów teatralnych w całej Polsce. Przez kilka lat związany z Warszawska Szkołą Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiegoh jako wykładowca. Od kilku lat prowadzący zajęcia w w klasie teatralnej w MSMS Edukacja i Sport w Łodzi. Pracował w Teatrach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Radomiu. Założyciel Łódzkiego Teatru Zamiast (laureata dwóch „Złotych Masek” najważniejszych wojewódzkich nagród Teatralnych.) Współtwórca i współprowadzący podcastu „ten Podcast Filmowy”. Na codzień związany z Teatrem Komedii Impro w Łodzi i Teatrem Capitol w Warszawie, oraz Teatrem Piccolo w Łodzi.

Założyciele

Włodzimierz Wdowiak

Założyciel Teatru Piccolo w Łodzi. Aktor, reżyser, autor scenariuszy do repertuaru tego teatru, autor tekstów i muzyki do piosenek. Wieloletni aktor Teatru Pinokio w Łodzi. Swoją karierę rozpoczął na deskach tego teatru 1972 roku, po zdaniu egzaminu aktorskiego w Warszawskiej Wyższej Szkole Teatralnej Wydział Lalkarski w Białymstoku. Na etacie aktora w teatrze instytucjonalnym pracował przez 23 lata, realizując odpowiedzialne zadania aktorskie w setkach spektakli, w kilkudziesięciu tytułach Teatru Pinokio i Teatru Lalek Arlekin. Prywatnie wielki fan sportu i gier wideo.

Anna Wdowiak

Założycielka Teatru Piccolo w Łodzi – obecnie dyrektor, aktorka i reżyser w tym teatrze. Po zdaniu egzaminu aktorskiego w Warszawskiej Wyższej Szkole Teatralnej Wydział Lalkarski w Białymstoku, na etacie aktorki w Teatrze Pinokio pracowała przez 16 lat, realizując zadania aktorskie w kilkudziesięciu tytułach. Od 1992 prowadzi wraz z mężem Włodzimierzem Wdowiakiem Teatr Piccolo. Swoje twórcze pasje realizowała współtworząc repertuar Teatru Piccolo oraz prowadząc zajęcia edukacyjne rozwijające miłość do teatru oraz artystyczne talenty młodego pokolenia widzów.